Jeg tog noget MDMA for ikke så længe siden og besluttede at teste 225mg Lyrica af, da det skulle være så godt mod tømmermænd. Jeg kan dog se i bakspejlet, at jeg nok havde masser af MDMA og alkohol tilbage i blodbanerne (fordi jeg for første gang nogensinde tog stoffer i en brandert, stoppede dog alkoholindtag da jeg tog MDMA. Lyrica og alkohol var 8 timer adskilt).
Der skete det, at jeg holdt mig vågen fordi jeg havde det for godt til at sove. Her oplevede jeg det vildeste delirium; jeg kan huske situationer nu som var det virkelighed, men som bare var "drømme" jeg oplevede imens jeg gik rundt derhjemme. Jeg ringede til min kæreste og havde en meget underlig samtale, hvor jeg troede jeg cyklede og alt muligt andet - alt imens jeg var vågen og holdt telefonen i hånden og forklarede ham i fuld overbevisning om at jeg var ude at cykle.
Jeg synes det var en rigtig spændende oplevelse, og jeg sov rigtig godt oven på den, men er der andre der har oplevet noget lignende ved kombination mellem MDMA og Lyrica, eller skyldes det alkoholindtaget?
Vil gerne opklare sagen, fordi selvom det var fedt nu, er det måske ikke så fedt i andre situationer, hvor jeg har lidt mere ansvar.
