Psychedelia.dk

Velkommen til psychedelia.dk. Vi er Danmarks største community for fornuftig anvendelse af rusmidler og legalisering.
Dato og tid er 27 jul 2025 12:57

Alle tider er UTC + 1 time [DST ]




Skriv nyt emne Svar på emne  [ 21 indlæg ]  Gå til side Foregående  1, 2
Forfatter besked
Indlæg: 12 aug 2012 18:10 
Offline
Insane psychedelia user!
Brugeravatar

Tilmeldt: 29 okt 2009 13:41
Indlæg: 2369
Geografisk sted: Under hatten, over bordet.
Det var den vildeste aften i mit liv. Der gik 5 timer før det rigtig sparkede ind, men jeg var skæv i 10 timer, selvom jeg drak adskillige sodavand, og energidrikke - ting der normalt "absorbere" min hashrus.

Vi tog spontant ud til en fest, hvor jeg ikke kendte nogen, så jeg kedede mig lidt, og jeg var meget genert. Desuden er der ikke rigtig nogen der regner mig for noget - andet en nørd. Men til alt held, drak min ven (som ikke gad at æde hash alligevel) 10 øl på en time, og lå og brækkede sig udenfor hele aften. Så behøvede jeg ikke sidde derinde, og være forever-alone. Alt var meget surrealistisk, og jeg må indrømme, at jeg aldrig har oplevet noget lignene. Nu forstår jeg hvorfor at hash er semi-psychedelisk. Damn... Slog klart første skævert. Det med at spise det, skal jeg prøve igen, det er helt sikkert. Kan slet ikke sammenlignes med hashrygning... Det endte forresten med at jeg brugte et halvt gram i mit smør, rimlig god hash, plus at jeg røg et par joints i løbet af aftenen.


Lyder som om det virkede godt på dig, men hvorfor tage til fest? hvis du ved du er genert og usikker, så bliv da hjemme når du skal være skæv. Lyder slet ikke særlig behageligt.
Men fedt at du vender tilbage, giver mig lyst til at prøve en ordentlig omgang oral indtagelse igen en dag! :)

Flux. skrev:
Hmm... Er svært at svare på uden at kende kvaliteten, jeg plejer at bruge 0.2 g hash pr smøg, dvs 0.4 g hash til en 2 smøgs som godt kan gøre 2 mennesker skæve, og mer til!


rimelig meget off topic, men 0,2 g hash til en hel smøg? WTF?



?? rimelig normalt hvor jeg kommer fra. ved ikke hvad for noget hash du ryger. :peace:


0,2 g er da en fin dose, jeg ville nok bare ikke bruge en hel smøg...

nå men fuck det!


Smag og behag vel. ;)


Top
 Profil  
 
Vis indlæg fra foregående:  Sorter efter  
Skriv nyt emne Svar på emne  [ 21 indlæg ]  Gå til side Foregående  1, 2

Alle tider er UTC + 1 time [DST ]


Hvem er online

Brugere der læser dette forum: Ingen og 13 gæster


Du kan ikke skrive nye emner
Du kan ikke besvare emner
Du kan ikke redigere dine indlæg
Du kan ikke slette dine indlæg

Søg efter:
Hop til:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Danish translation & support by Olympus DK Team