Sway skrev:
Det han prøver at sige er, at der bare skal mere hash i, for at sløre smagen af hash! True story
Det lyder jo logisk nok i virkeligheden, ehh.. Nej måske ikke!
Effekten var egentlig fin nok, og ja, jeg tror godt mængden kan hæves til 5g uden smagen tager for meget skade.. Vi spiste den over 3 omgange så det var ikke det helt store; modsat nogle af vores tidligere erfaringer hvor folk har fået lidt meget indenbords
Vi var begge overraskede over hvordan smagen af hash forsvandt som kagen kølede af og da den var helt kold smagte den som en AMO kage med "lidt hash" i nu smager. Intet man ikke kan få ned nu hvor der alligevel er glasur på kagen og en god film i TV'et.
Vi har bagt tidligere, men det har været med skunk også ellers med hjemmelavet klump. Det vi brugte i kagen denne gang var 80'er og jeg har lidt på fornemmelsen det måske har spillet ind? Den eneste ting jeg husker er at der var rimelig meget "bundfald" i margarinen efter vi havde varmet det op sammen med klumpen; mere end der var de tidligere gange.