Da jeg var til Xstatic i oktober, havde jeg absolut ikke noget problem med, at give den gas hele natten (heller ikke da Gia & miosa <3 gav den gas med hardcore til sidst). Jeg havde inden festen, fået et "par" streger god amf - havde været vågen siden fredag morgen/formiddag(festen var lørdag), så "et par steger" betyder 0,5 - 1 g amf (fra fredag morgen til lørdag aften). Til selve festen havde jeg taget 4 kapsler med - 1 på ~ 180 mg og 3 på 100 - 130 mg. De holdt mig kørende på fuld skrue hele natten - og væske fik jeg selvfølgelig indtaget en del af, både vand og modjo (saftevands agtig energi-alkohol-drik) Desuden havde jeg fyldt maven godt op med mad i timerne op til festen.
Jeg kan og vil på ingen måde anbefale dette til folk (ej heller kammerater/venner), da folk reagerer MEGET forskelligt på narko - specielt serotonin udløsende stoffer. - jeg tager ikke mdma ret ofte (sikkert oftere end så mange andre) men der plejer at gå 1 - 3 mdr mellem hver tur og når jeg ikke indtager det til tramperfest, så kommer jeg sjældent over 300 - 400 mg (1 startdose + MAKS 2 redoseringer - ofte er det 180 mg i startosis + 120 mg redosering). Grunden til dette (store, men kontrollerede) indtag er, at jeg ikke får noget ud af mdma'en efter 2 redosering.
Hvis folk gerne vil være på mdma hele natten, kan i pakke jeres mdma i "ecstasy-lignende doser" dvs kapsler med 50 - 70 mg i hver - måske 100 mg startdosis og så 3 eller 4 kapsler med 50 - 70 (dette giver en slutdosis på 250 - 380 mg). anbefaler selvf at folk ikke kommer over de 250 mg (denne dosis er ikke helt i HR øjemed, men folk har det med at skide på HR). For mange er 100 - 130 mg (startdosis) + 50 - 70 mg redosering nok til at give diverse nedture osv, så det er vigtigt at kende sin psyke og krop, før man begiver sig ud på dette spor (specielt hvis I, som jeg absolut ikke anbefaler, vælger at indtage det, som jeg gør - dette kan kun siges for lidt/for få gange
De tømmermænd jeg havde dagen efter, er ikke noget at skrive hjem om - jeg sov selvfølgelig meget af søndagen væk, men havde absolut ingen nedtur på. - Det får jeg aldrig, dunno why. Måske er jeg bare så glad en person, at et underskud af serotonin ikke gør så meget ved mit humør.
Jer der har det med, at hate og nedgøre folk pga. diverse doser, kombinationer osv - I skal være velkomne til, at kaste med sten og feje mig væk med kosten, så længe I gør det på en ordentlig måde - det hjælper ikke dem, der har brug for info omkring dosering osv, at I sviner mig til.
For at slutte af, så skal I kende jeres krop og psyke + hvordan I reagerer på (alt for store doser) mdma, før I kaster jer ud i sådan noget på et offentligt sted - dog ser jeg helst, at I holder jer under 250 mg (som også er for meget)
Edit: For at svare på spørgsmålet, så lad for guds skyld være med, at tage speed mens I er påvirkede af mdma - det tager, efter min mening, alt for meget af den dejlige mdma virkning! Der er selvf andre grunde, som egentlig er vigtigere - dem der omhandler ens helbred - overophedning, "tømmermænd", blodtryk, puls og jeg skal komme efter dig. Men der er jo nogen, som er ret ligeglade med dette, så derfor siger jeg " SPEED TAGER DEN GODE MDMA VIRKNING"!
_________________ People think its funny, But it is really hot and runny, Diarrhea! Some people think it's gross, But it's good on toast, Diarrhea! Diarrhea
|