Psychedelia.dk

Velkommen til psychedelia.dk. Vi er Danmarks største community for fornuftig anvendelse af rusmidler og legalisering.
Dato og tid er 28 jul 2025 00:45

Alle tider er UTC + 1 time [DST ]




Skriv nyt emne Svar på emne  [ 5 indlæg ] 
Forfatter besked
 Titel: Citalopram
Indlæg: 14 sep 2008 22:51 
Offline
Junior medlem
Brugeravatar

Tilmeldt: 07 dec 2007 20:36
Indlæg: 37
Jeg har fået 13 Citalopram 1A Farma 20 mg. tabl. af en kammerat som ikke bruger dem længere. Kan jeg bruge dem til noget som helst? Jeg har ingen erfaring med lykkepiller. Tænkte på om jeg kunne bruge dem som HR til MDMA eller om jeg kunne få en virkning ud af dem alene, uden selvfølgelig at risikere livet. Er der nogen der ved noget om den slags?


Top
 Profil  
 
Indlæg: 14 sep 2008 23:39 
Offline
Medlem
Brugeravatar

Tilmeldt: 25 jul 2008 16:54
Indlæg: 144
Synes ikke citalopram lyder som et behageligt drug, da bivirkninger som svimmelhed, kvalme og hovedpine kan forekomme ofte.
Det er en serotoningenoptagshæmmer som du kan læse mere om på http://medicin.dk/(S(mzqcbf450icmft455wtzk445))/show.aspx
Hvis du ender med at spise dem må du endelig vende tilbage med noget respons.


Top
 Profil  
 
Indlæg: 14 sep 2008 23:55 
Offline
Insane psychedelia user!

Tilmeldt: 12 mar 2008 12:31
Indlæg: 2055
du får ingen virkning ud af dem alene.. -i hvertfald ingen rus..

det med mdma´en ved jeg ingen ting om.. -tvivler dog på det, da man for at få nogen virkning af lykkepiller. for det meste skal spise dem 1måned eller over, før virkningen indtræffer..


Top
 Profil  
 
Indlæg: 15 sep 2008 13:43 
Offline
Dedikeret medlem
Brugeravatar

Tilmeldt: 08 nov 2005 19:15
Indlæg: 1331
Geografisk sted: Neogen
Lykkepiller vil da tag lidt af nedturen man får dagen efter MDMA, men det er ikke nogen undskyldning for at voldtage sin hjerne med MDMA gang på gang.


Top
 Profil  
 
Indlæg: 20 sep 2008 01:01 
Offline
Junior medlem
Brugeravatar

Tilmeldt: 07 dec 2007 20:36
Indlæg: 37
Psycheholic skrev:
Lykkepiller vil da tag lidt af nedturen man får dagen efter MDMA, men det er ikke nogen undskyldning for at voldtage sin hjerne med MDMA gang på gang.

Det gør jeg så sandelig heller ikke da :wink: ! Men når det er, kan man jo lige så godt passe lidt på sig selv...


Top
 Profil  
 
Vis indlæg fra foregående:  Sorter efter  
Skriv nyt emne Svar på emne  [ 5 indlæg ] 

Alle tider er UTC + 1 time [DST ]


Hvem er online

Brugere der læser dette forum: Ingen og 8 gæster


Du kan ikke skrive nye emner
Du kan ikke besvare emner
Du kan ikke redigere dine indlæg
Du kan ikke slette dine indlæg

Søg efter:
Hop til:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Danish translation & support by Olympus DK Team