Brugsen? Det tror jeg sgu ikke du skal regne med...
Lidt efter 60'erne fandt folk ud af at man kunne blive skæv på kaktus - det var jo fedt, så de blev ryddet af markedet i løbet af ingen tid. Der var helt udsolgt i planteforretningerne og der var en meget stor efterspørgsel.
Sådan fik jeg det forklaret af en bekendt (60 årig gammel hippie

) - men så vidt jeg kan se omkring mig, så er der næsten ingen butikker her omkring som sælger det. Ikke engang plantebutikkerne her i nærheden.
Dog kan man købe dem i mange online forretninger. Både levende eller bare frø. Hvis jeg skal give dig et tip, så lad vær med at give 200-300 kr for 5-10 frø fra en eller anden narko-webshop. De ved at du vil lamme dig på dem, og de sætter priserne op.
Kig istedet efter normale forhandlere som sælger alle mulige andre frø, og som også har san pedro og peyote. Der kan du få 10-20 stykker for 5-8 kr., og de virker ganske udemærket.