Psychedelia.dk
https://psychedelia.dk/forum/

Meget potent kokain og valium. Risiko
https://psychedelia.dk/forum/viewtopic.php?f=4&t=49293
Side 1 af 1

Forfatter:  victorinox43 [ 07 dec 2014 01:31 ]
Titel:  Meget potent kokain og valium. Risiko

Hej Psy.
Jeg står i den situation at jeg har fået fat i nogle ægte valium (Msj)
Jeg har spist cirka seks styks i løbet af dagen, og har her til aften taget noget meget (!) stærk kokain og drukket to øl. Er der nogle risici jeg bør være opmærksom på?
Ved godt jeg skulle have spurgt før indtagelse, men det er sådan landet ligger.
Håber på svar.

Forfatter:  spaffeh [ 07 dec 2014 02:15 ]
Titel:  Re: Meget potent kokain og valium. Risiko

Jeg ville ønske, at jeg kunne hjælpe dig bedre. Men kan du finde ud af at lægge dig selv i aflåst sideleje? Så gør det i hvert fald, før du går i seng.

Forfatter:  йети [ 07 dec 2014 02:24 ]
Titel:  Re: Meget potent kokain og valium. Risiko

I hvert fald bør du stoppe med alkoholen omgående, det er ikke noget der går godt sammen med valium. Og valiumen lægger nok en dæmper på kokainens virkning, så pas meget på ikke at tage så meget kokain at du bliver forgiftet.

Og lad være at tage mere valium. Nu ved jeg ikke hvor meget tolerance du har, men der går nok mindst en uge nu inden det er helt ude af systemet, med den mængde du har taget.

Forfatter:  IllegalStateOfMind [ 07 dec 2014 14:54 ]
Titel:  Re: Meget potent kokain og valium. Risiko

Hvis du bare holder dig fra alle former for rusmidler i den kommende uge, bør du være nogenlunde ude af farezonen. Valium + Kokain er ikke i sig selv specielt farligt, bortset fra at valium dæmper kokainens opkvikkende virkning, hvorved du kan komme til at tage for meget kokain. Stop dog omgående din indtagelse af alkohol. Med den mængde valium du har taget, vil du nok heller ikke få brug for noget til at dulme kokain crashet. Valium har et half-life på op til 100 timer, så regn med at være fucked i adskillige dage.

Side 1 af 1 Alle tider er UTC + 1 time [DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/