Psychedelia.dk

Velkommen til psychedelia.dk. Vi er Danmarks største community for fornuftig anvendelse af rusmidler og legalisering.
Dato og tid er 29 jul 2025 21:34

Alle tider er UTC + 1 time [DST ]




Skriv nyt emne Svar på emne  [ 5 indlæg ] 
Forfatter besked
Indlæg: 11 dec 2014 22:47 
Offline
Junior medlem

Tilmeldt: 11 dec 2014 22:35
Indlæg: 27
[video][/video]Hej jeg er dreng fra Jylland som har taget lsd
Jeg tog lsd sidste fredag og røg hash og føler at tiden flyver afsted jeg lidt nysgerrig kan nogen hjælpe mig jeg hallucinere ikke noget høre ikke nogen ting men synes bare tiden flyver


Top
 Profil  
 
Indlæg: 11 dec 2014 23:07 
Offline
Medlem
Brugeravatar

Tilmeldt: 09 okt 2012 00:36
Indlæg: 93
Det ville også være lidt underligt hvis du stadig fik halluer. Det med at tiden den flyver, hvordan mener du? At du bare syntes den går stærkt og du ikke når noget?

Fortæl lidt om dit trip, hvordan var det og hvad oplevede du? Altid spændende at høre, og det er ikke nogen dårlig idé at få skrevet ned så, du kan reflektere over det i fremtiden.


Top
 Profil  
 
Indlæg: 11 dec 2014 23:15 
Offline
Junior medlem

Tilmeldt: 11 dec 2014 22:35
Indlæg: 27
Jeg fik det underligt meget ubehageligt li så snart jeg røg hash fik jeg det totalt underligt blev rigtig bange jeg stirret i timevis jeg og det med tiden flyver jeg har det som om min hjerne skipper alt fysisk har jeg det godt sover normalt men jeg kan bare ikke følge med mere jeg ved virkelig ikke hvad der sker


Top
 Profil  
 
Indlæg: 11 dec 2014 23:47 
Offline
Medlem
Brugeravatar

Tilmeldt: 09 okt 2012 00:36
Indlæg: 93
Det lyder lidt underligt, psykedeliske stoffer kan godt låse op for nogen ting i underbevidstheden. Men skal ikke gøre mig for klog på det punkt, så meget erfaring har jeg ikke med dem igen. Men er sikker på en mere erfaren bruger nok skal læse din tråd på et tidspunkt, hold dig aktiv på siden så du kan følge med. :)

Indtager du stoffer i hverdagen og/eller får du noget medicin? God kost samt motion er vigtigt for din krop, hvis du ikke motionere så, start ud med nogen gåture. Der får man også et pusterum til at tænke, hvilket kan være meget rart.


Top
 Profil  
 
Indlæg: 12 dec 2014 00:23 
Offline
Insane psychedelia user!
Brugeravatar

Tilmeldt: 17 sep 2006 21:46
Indlæg: 2857
Hvor gammel er du? Det kan vel også være, at du bare føler tiden går hurtigt fordi hormoner er i spil.

_________________
Når du har lortesmag i munden, så tag en cola til bunden

Hvis du ikke er i stemning til at tage stoffer, så kommer du formentlig heller ikke i stemning af at tage dem.
<@jimfear> jeg kom engang mens jeg dødløftede


Top
 Profil  
 
Vis indlæg fra foregående:  Sorter efter  
Skriv nyt emne Svar på emne  [ 5 indlæg ] 

Alle tider er UTC + 1 time [DST ]


Hvem er online

Brugere der læser dette forum: Ingen og 5 gæster


Du kan ikke skrive nye emner
Du kan ikke besvare emner
Du kan ikke redigere dine indlæg
Du kan ikke slette dine indlæg

Søg efter:
Hop til:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Danish translation & support by Olympus DK Team