Psychedelia.dk
https://psychedelia.dk/forum/

Coke i går, LSD i dag ? God ide eller ej!
https://psychedelia.dk/forum/viewtopic.php?f=4&t=47686
Side 1 af 1

Forfatter:  Twdvk [ 01 mar 2014 15:33 ]
Titel:  Coke i går, LSD i dag ? God ide eller ej!

Vil gerne prøve at gøre det kort
Havde planlagt at skulle hygge på LSD senere i dag, men min fredag endte med jeg fik 3-4 øl og .25-.5g coke.
Har ingen tømmermænd eller mærker noget fra i går, men coken har vel brugt noget af min hjernes energi, som jeg er bange for vil ødelægge det at tage LSD i dag.

Hvad siger i det har af betydning ? :)

Forfatter:  Imp [ 01 mar 2014 15:46 ]
Titel:  Re: Coke i går, LSD i dag ? God ide eller ej!

Hvis du føler dig frisk kan jeg ik se noget problem i det. Har du prøvet lsd før? Hvis det er første gang, synes jeg du skal lade være. Men hvis du har taget det før og føler dig nogenlunde veludhvilet, tror jeg ik det fører til problemer. Et trip på lsd varer længe og kræver meget energi, men hvis man ellers har mod på det, skal man da bare gå efter det. Jeg har flere gange taget psykedeliske stoffer dagen efter stimulanter uden problemer. Så længe man ikke bliver mega træt midt i trippet, så er det okay.

Forfatter:  SHF [ 01 mar 2014 15:49 ]
Titel:  Re: Coke i går, LSD i dag ? God ide eller ej!

Har aldrig prøvet LSD, men dog vil jeg stadig mene at jo længere tids pause der er mellem dine rolls, desto mindre er sandsynligheden før det kan gå galt. Vil ikke vurderer udfra hvad der ske på LSD trip så kort efter indtag af coke, men blot råde dig til at vente til næste weekend. Muligt du ikke føler dig smadret, men din hjerne kan sagtens kører på 70%, uden du mærker til det.

Det samme gælder MDMA for mit vedkommende. MAX 2 uger efter et roll, føler jeg mig 100% klar til et nyt, men ved at min krop og CNS ikke er klar det, derfor venter jeg.

Forfatter:  Twdvk [ 01 mar 2014 16:12 ]
Titel:  Re: Coke i går, LSD i dag ? God ide eller ej!

@Imp
Nej det er skam ikke første gang jeg skal tage LSD :) Tror jeg tager chancen, hvad jeg kan læse mig til på nettet er det ikke fordi det er "farligt"..

@SHF
Personligt føler jeg ingen probs, var mere ude efter om nogle ville sige det var farligt pga et eller andet. Men ja 2 ugers pause plejer at være en god regl, men normalt tripper jeg 6-8 gange i løbet af et år :)

Side 1 af 1 Alle tider er UTC + 1 time [DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/