Psychedelia.dk

Velkommen til psychedelia.dk. Vi er Danmarks største community for fornuftig anvendelse af rusmidler og legalisering.
Dato og tid er 30 jul 2025 22:07

Alle tider er UTC + 1 time [DST ]




Skriv nyt emne Svar på emne  [ 11 indlæg ] 
Forfatter besked
Indlæg: 10 maj 2013 19:43 
Offline
Junior medlem

Tilmeldt: 12 feb 2013 02:05
Indlæg: 12
Nu er det sådan at jeg dagligt tager oxaepam Og vil det have noge på virking på min snarest mdma tur jeg skal have? Søger hurtige svar da det faktiks er i aften jeg regner med at være på på på :)


Top
 Profil  
 
Indlæg: 10 maj 2013 19:46 
Offline
Admin
Brugeravatar

Tilmeldt: 19 maj 2003 01:01
Indlæg: 2754
Oxazepam nedsætter nok bare virkningen af mdma. Men det er ikke decideret farligt at tage sammen.

En anden sag er, at det er dumt at tage mdma, hvis du har en psykisk lidelse. Nu ved jeg ikke, hvad du får oxazepam mod, men at tage mdma vil typisk forværre dine symptomer. Ihvertfald hvis de er psykiske.

_________________
Penalties against possession of a drug should not be more damaging to an individual than the use of the drug itself.

-Jimmy Carter


Top
 Profil  
 
Indlæg: 10 maj 2013 19:50 
Offline
Medlem

Tilmeldt: 14 jul 2011 13:01
Indlæg: 384
Nu ved jeg ikke, hvad du får oxazepam mod, men at tage mdma vil typisk forværre dine symptomer. Ihvertfald hvis de er psykiske.


Hvilke psykiske problemer kan MDMA forvaere?


Top
 Profil  
 
Indlæg: 10 maj 2013 19:52 
Offline
Junior medlem

Tilmeldt: 12 feb 2013 02:05
Indlæg: 12
Jeg er indforstået med at det kan gøre det værre men det er mest vidst man lider af deprision ikk? Og mdma udlyser ikke psykoser vel ? det er jo ikke sådan noget psy stof som lsd eller hash eller svamep/


Top
 Profil  
 
Indlæg: 10 maj 2013 19:56 
Offline
Junior medlem

Tilmeldt: 12 feb 2013 02:05
Indlæg: 12
Damn læste lige det dem aktikel der... nu ved jeg ikk om det er en go ide jeg tager mdma.. det er 5år siden sidst mindst. lider af socal angst


Top
 Profil  
 
Indlæg: 10 maj 2013 20:00 
Offline
Admin
Brugeravatar

Tilmeldt: 19 maj 2003 01:01
Indlæg: 2754
Jeg tror, du skal tage den side med et gran salt.
Men mdma kan godt føre til psykoser og angst. Så jeg vil sige, det er lidt at gamble med sit helbred. Du vil jo gerne have det bedre på lang sigt går jeg udfra?

_________________
Penalties against possession of a drug should not be more damaging to an individual than the use of the drug itself.

-Jimmy Carter


Top
 Profil  
 
Indlæg: 11 maj 2013 11:21 
Offline
Junior medlem

Tilmeldt: 12 feb 2013 02:05
Indlæg: 12
så fik jeg prøvet det. det var sgu ikke en særlig fed oplevelse jeg håbede på. jeg blev mere open fik kæberælser men fik ikke den følse som jeg havde håbet på. ka det være fordi det var noget dårligt emma? Startet blidt ud med 100mg og tog så 130mg en time senere uden det vilde virkeling. Jeg har sovet jeg er ikke deprimeret faktikts er jeg ok frisk har lavet min morgentræning osv.

ville det være totalt idiotsk at tage det sidste jeg har tilbage idag? ca. 130mg


Top
 Profil  
 
Indlæg: 11 maj 2013 11:33 
Offline
Dedikeret medlem
Brugeravatar

Tilmeldt: 15 jun 2004 17:06
Indlæg: 830
Ja det ville være ånssvagt, det er ikke sundt at tage MDMA to dage i træk, det virker sikkert dårligere end i går, og nedturen bliver med garanti større.

edit: 230 mg burde sende dig godt afsted, så det er sandsynligvis dårlig MDMA. Men det kan måske også have en betydning hvornår du tager din oxazepam. En anden gang kunne det måske være en idé ikke at tage din oxazepam den dag du skal tage MDMA, hvis det vel at mærke er forsvarligt for dig og din situation. Hvornår på dagen, ift. MDMAen, tog du sidst oxzaepam?
Det er værd at bemærke også, at nogen først mærker en påvirkning af humøret på andendagen efter MDMAen. Jeg ville ikke gamble med det hvis jeg var dig, også når det er så længe siden sidst du har taget det, og du altså ikke ved hvordan du kan forvente at reagere de næste dage. Det kan selvfølgelig være det slet ikke påvirker dig, nedtur er ikke uundgåelig, men det kan også være din socialangst eksplodere...

_________________
O Laziness, have pity on our long misery! O Laziness, mother of the arts and noble virtues, be thou the balm of human anguish!


Top
 Profil  
 
Indlæg: 11 maj 2013 11:35 
Offline
Junior medlem

Tilmeldt: 12 feb 2013 02:05
Indlæg: 12
Det er altid en morgenpille så dvs ved 6:30 tiden mdma var ved 23.00 dealer sagde ellers det var go mdma... bla bla det var ihverfalde hvide små krystaller.. Men ja tror ivherfald min det var blandet op med AMF eller sådan noget.. ahh den emma følse savner jeg virkelig.

Tror nu alligvel jeg tager det skal i byen og ja der går jo nok min 1 år til før jeg skal prøve sådan en tur til.. Next time better dealer.... omg


Top
 Profil  
 
Indlæg: 11 maj 2013 15:12 
Offline
Insane psychedelia user!
Brugeravatar

Tilmeldt: 02 jun 2010 17:13
Indlæg: 2690
Geografisk sted: over stok og sten
jamen hvis du alligevelle har tænkt dig det hvorfor spørg du så herinde ?

Citat:
Ja det ville være ånssvagt, det er ikke sundt at tage MDMA to dage i træk, det virker sikkert dårligere end i går, og nedturen bliver med garanti større.
det rør dig slet ikke ? plus du tror det er cuttet op med amf (eller sådan noget lol).

du lyder ikke til at være særligt bekymret for dit mentale helbred, og alle ved at det er snot dumt at tage mdma flere dage i træk, og hvis du ikke synes rusen var speciel fed giver det slet ikke nogen mening. tænk dig nu lidt om.

og når det er sagt må jeg indrømme at jeg synes MDMA er et stærkt overvuderet bæ stof.. men det er jo bare min mening :)

_________________
Because Im a faggot alright
Skal du have et gok i nøden din skidespræller ?


Top
 Profil  
 
Indlæg: 11 maj 2013 15:39 
Offline
Junior medlem

Tilmeldt: 12 feb 2013 02:05
Indlæg: 12
Har også besluttet mig for ikke at tage det.. Hvad for et stof ville du så anbefalde der har noget a like emma rusen?


Top
 Profil  
 
Vis indlæg fra foregående:  Sorter efter  
Skriv nyt emne Svar på emne  [ 11 indlæg ] 

Alle tider er UTC + 1 time [DST ]


Hvem er online

Brugere der læser dette forum: Google [Bot] og 12 gæster


Du kan ikke skrive nye emner
Du kan ikke besvare emner
Du kan ikke redigere dine indlæg
Du kan ikke slette dine indlæg

Søg efter:
Hop til:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Danish translation & support by Olympus DK Team