Psychedelia.dk
https://psychedelia.dk/forum/

DMMA
https://psychedelia.dk/forum/viewtopic.php?f=4&t=42855
Side 1 af 1

Forfatter:  Alice [ 28 nov 2012 21:41 ]
Titel:  DMMA

Hvad er jeres erfaringer med dette stof hvis nogen?
Det bliver brugt af folk til træning, men har det også euforiserende (narko) effekt? Det er jo et phenetylamin

Forfatter:  knarkdrengen [ 28 nov 2012 21:58 ]
Titel:  Re: DMMA

Tror det hedder DMAA aka 1,3-Dimethylamylamine. Ifølge denne video, skulle det forøge dopaminniveauet og en del andet :)

http://www.youtube.com/watch?v=JhjXccaxdRA&feature=related

Forfatter:  Imp [ 28 nov 2012 22:24 ]
Titel:  Re: DMMA

Er det 3,4-dimethoxymethamfetamin eller 1,3-dimethylamylamin du mener?

Forfatter:  Alice [ 28 nov 2012 23:31 ]
Titel:  Re: DMMA

Hov nej sgu, det var ditmethylaminen. Min kærester har taget det en del og vi tænkte om det kunne have betydning for tolerance over stimulanser som MDMA.

Forfatter:  dgs [ 29 nov 2012 01:02 ]
Titel:  Re: DMMA

Umiddelbart ser jeg ingen krydstolerance. Dog er det fornuftigt med pauser imellem ALT narko-indtag.
Hvor mange kærester har du Alice ?

Forfatter:  Alice [ 29 nov 2012 02:07 ]
Titel:  Re: DMMA

Han havde brugt det til træning for et år siden flere gange om ugen. Jeg har kun en kæreste som jeg elsker over alt på jord. Han er i Danmark nu og vi er så MDMA sammen, det er første gang han tager stoffer. Det var bare at han skulle have betydeligt mere end mig for at blive påvirket, så vi undrede os.

Forfatter:  .....? [ 29 nov 2012 03:07 ]
Titel:  Re: DMMA

Han vejer vel lidt mere end dig?

Forfatter:  Alice [ 29 nov 2012 14:43 ]
Titel:  Re: DMMA

Ja, næsten 20 kg mere, men jeg troede ikke det kunne gøre så stor forskel. Til gengæld er hans 5HT2 receptorer nok mere sensitive end mine fordi han oplevede små visuals. Det er spændende. :)

Forfatter:  UncleRuckus [ 06 dec 2012 07:47 ]
Titel:  Re: DMMA

Næsten ingen rekreativ værdig, og svier som ind i helvede hvis man sniffer det.

Side 1 af 1 Alle tider er UTC + 1 time [DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/