Psychedelia.dk
https://psychedelia.dk/forum/

Eftervirkninger af oxycodon
https://psychedelia.dk/forum/viewtopic.php?f=4&t=35267
Side 1 af 1

Forfatter:  KawN [ 07 jan 2011 14:13 ]
Titel:  Eftervirkninger af oxycodon

Hej :)
Har her i dag anskaffet mig 14 stk. oxycontin (10 mg) som jeg ville prøve her senere i dag/aften. Skal dog op i morgen og holde fødselsdag og hele den pukkelryggede kommer (omkring kl 13 :whogives: ).
Så ville lige høre hvordan og hvorledes i har det dagen efter en tur på ocycodon :)
Har en del erfaring med tramadol, hvor jeg stortset altid er vildt smadret/træt og intet orker dagen efter. Plejer at indtage omkring 150 - 300 mg.
Det er jo ikke særlig fedt at sidde til sin egen fødselsdag og intet gide og bare gerne ville i seng, så vil meget gerne høre om jeres erfaringer med dagen efter sådan en tur :)
På forhånd tak.

Forfatter:  Psyduck [ 07 jan 2011 15:49 ]
Titel:  Re: Eftervirkninger af oxycodon

Jeg har næsten ingen tømmermænd dagen efter oxy, hvis jeg knuser dem helt fint, så depoteffekten bliver "smadret", men hvis du har tænkt dig at spise dem som de er, vil jeg tro at du stadig kan mærke dem i morgen.
Du skal nok heller ikke tage dem for sent, for en god nattesøvn hjælper også til at man har det meget bedre dagen efter, i hvert fald for mit vedkommende.

Når du har det med at få tømmermænd af tramadol kan det også godt være at du får det af oxy, så måske er det enlig bedst at du gemmer dem til efter i morgen (:

Side 1 af 1 Alle tider er UTC + 1 time [DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/