Hey folkens. Først vil jeg bare lige sige, at jeg efterhånden har brugt dette herlige forum et stykke tid, men først for nylig har jeg "meldt mig ind i fællesskabet"-som aktiv bruger, og jeg ser frem til mange gode timer =)
Mine, "dumme", spørgsmål lyder: Hvad præcist er 2cb? Jeg ved at det er et syntetisk psyko-aktivt stof, men hvad kaldes det "i hverdagssprog"? Bare 2cb?
Har også fået at vide at det er det samme som ectstasy (som da ikke er psykedelisk??), men er slet ikke sikker på min kilde har ret..
Grunden til at jeg gerne vil vide det er, at jeg efterhånden føler mig klar til at prøve noget psykedelisk, men vil gerne starte ud med noget mildere (som 2cb vistnok er), da det eneste jeg ellers har brugt er cannabis og prøvet dmx en enkelt gang (nederen stof, hehe)..
Det skal lige siges at jeg HAR brugt søgefunktionen og googlet, men folk herinde har så meget forstand på det, at jeg har det bedst med at spørge folk herindefra direkte
På forhånd tak