Psychedelia.dk
https://psychedelia.dk/forum/

HJÆLP ;P
https://psychedelia.dk/forum/viewtopic.php?f=2&t=11221
Side 1 af 1

Forfatter:  Maniac [ 15 aug 2005 13:24 ]
Titel:  HJÆLP ;P

Ang Nøgenspidshatte
.

fik 10 gram af en af mine venner her igår og overvejer at trippe på svampe (første gang) men hvordan er det , har tidligere prøvet XTC , amph , coke og en masse andet , men hvordan er det , er det vildere en meget andet`?

HJÆÆÆÆLP :D

Forfatter:  Bassemand [ 15 aug 2005 13:27 ]
Titel: 

det kan ikke sammenlignes med nogle af de stoffer du nævner, brug lidt tid på at kigge på triprapporter og ellers brug søgemaskinen, der vil du finde al den info du søger.

Forfatter:  Tyler [ 15 aug 2005 13:33 ]
Titel:  Re: HJÆLP ;P

Maniac skrev:
Ang Nøgenspidshatte
.

fik 10 gram af en af mine venner her igår og overvejer at trippe på svampe (første gang) men hvordan er det , har tidligere prøvet XTC , amph , coke og en masse andet , men hvordan er det , er det vildere en meget andet`?

HJÆÆÆÆLP :D


Ja det er meget anderledes end amph og coke... Hvis du overhovedet kan sammenligne det med noget af det du nævner skulle kix være det tætteste, da det også har en tendens til at give et psychedelisk trip... Jeg ved ikke om det er "vildere" end andre stoffer, men det påvirker psyken på en måde intet andet gør, og efter min mening kommer man meget længere ud på svampe end det meste andet jeg har indtaget...

Jeg vil foreslå at du læser lidt om skadesforebyggelse, eksempelvis om setting etc... Dette kan gøres mange steder, denne side er bare en af dem... Check også http://www.mushroom.dk/

Forfatter:  ThirdEyeFlood [ 15 aug 2005 13:53 ]
Titel: 

hvad sker der med alle de nøgne spidshatte =)

Forfatter:  Andrusha [ 15 aug 2005 15:56 ]
Titel: 

Jeg lader topic stå fordi et par tålmodige sjæle faktisk er kommet med seriøse svar, MEN:

@ Maniac

Hvis du nu prøver at læse lidt basisinfo om stoffet her og andre folks oplevelser f.eks. her.

Forhåbenligt kan det få dig til at forstå at dit spørgsmål er umuligt at svare på. Folk reagerer meget forskelligt på svampe og derfor kan det betale at læse lidt op på kemien samt andres erfaringer inden man bare slynger spørgsmål ud.

Endelig plejer det altid at være en god idé at søge lidt ind i sig selv og tænke over hvorfor man overhovedet har lyst til at spise disse svampe. For hvis man som udgangspunkt blot prøver at finde en lammeværdi ved hallucinogene stoffer kan man hurtigt brænde nallerne!

Og btw. er svampens populærnavn Spids Nøgenhat :)

Forfatter:  Søvnigt Sind [ 15 aug 2005 16:04 ]
Titel: 

Og lige en lille sidenotice: Hvis du mener 10 g tørrede spids nøgenhat skal du ikke æde dem alle på én gang.. :wink:

Side 1 af 1 Alle tider er UTC + 1 time [DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/