Psychedelia.dk
https://psychedelia.dk/forum/

Kokain: Av min arm
https://psychedelia.dk/forum/viewtopic.php?f=18&t=34492
Side 1 af 1

Forfatter:  Pulveralarm [ 26 okt 2010 00:43 ]
Titel:  Kokain: Av min arm

Godaften Psy'er,

Jeg tager kokain regelmæssigt (1-3 gange om måneden - det varierer), hvor jeg som regel indtager et gram på egen hånd ud over en hel aften.

Ud over de alt for velkendte og obligatoriske tømmermænd der følger, så har jeg som regel også smertefølelse i den ene arm dagen efter. Det drejer sig nærmere betegnet om underarmen, hvor der er en smerte et stykke inde i armen, som om, at den er øm - uden at jeg har brugt den til andet end at hæve ølflasker og sammenrullede pengesedler med.

Punktet kan stimuleres en smule ved at bøje den ind i mod mig og presse med tommelfingeren fra modsatte hånd, hvilket hjælper lidt, men ømheden fortager sig sjældent før næste dag. Jeg skal understrege, at det ikke er nogen presserende smerte, snarere ømhed, men alligevel vækker det min nysgerrighed.

Inden jeg retter henvendelse til "Lægens bord" ville jeg lige høre, om der er nogle her, der har prøvet lignende :)

1) Kender du til det?
2) Hvad er det?
3) Hvad kan man gøre?

Og spis mig ikke af med den åbenlyse løsning ;)

Mvh Pulveralarm

Forfatter:  Kvart [ 26 okt 2010 00:51 ]
Titel:  Re: Kokain: Av min arm

Er det i den samme arm hver gang?
Kender til noget lign. efter en stor omgang alkohol. Men det er ikke det samme sted hver gang.
jeg ville nok mene at du burde gå til lægen med det hvis det er noget du er betænkelig ved.

Forfatter:  Edward Coke [ 26 okt 2010 01:48 ]
Titel:  Re: Kokain: Av min arm

siden kokain har ret voldsom påvirkning på det kardiovaskulære system, så er det ikke utænkeligt at det kan afsløre evt. svagheder. ellers ved jeg ikke hvad det skulle være.

det skulle da lige være hvis det skyldes overdreven masturbation. :mrgreen:

Forfatter:  Pulveralarm [ 26 okt 2010 15:10 ]
Titel:  Re: Kokain: Av min arm

Halugenlampe skrev:
siden kokain har ret voldsom påvirkning på det kardiovaskulære system, så er det ikke utænkeligt at det kan afsløre evt. svagheder. ellers ved jeg ikke hvad det skulle være.

det skulle da lige være hvis det skyldes overdreven masturbation. :mrgreen:


Good 1 :)

Jo, jeg burde nok slæbe min arm til lægen og få den undersøgt ved lejlighed.

Tak for jeres svar!

Forfatter:  incase [ 29 okt 2010 17:19 ]
Titel:  Re: Kokain: Av min arm

og læg nu endelig ikke skjul på at det er efter du har indtaget knark, lægen er ligeglad, han har tavshedspligt ;)

Forfatter:  Morten på 14 [ 29 okt 2010 17:27 ]
Titel:  Re: Kokain: Av min arm

Kokain tømmermænd? Det lyder altså mere ualmindeligt end at du skulle have ondt i armen vil jeg mene. Kokain er berygtet for netop ikke at give tømmermænd.

Forfatter:  Paul Muad Dib [ 31 okt 2010 19:37 ]
Titel:  Re: Kokain: Av min arm

Men et gram på en aften+ alkohol burde jo kunne mærkes, ikke?

Forfatter:  snufkin [ 03 nov 2010 01:27 ]
Titel:  Re: Kokain: Av min arm

synes jeg plejer at v;re p;nt smdret hvis jeg har taget et gram coke plus alkohol p[ en aften

Side 1 af 1 Alle tider er UTC + 1 time [DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/