Psychedelia.dk
https://psychedelia.dk/forum/

neeed help !!!!
https://psychedelia.dk/forum/viewtopic.php?f=17&t=42724
Side 1 af 1

Forfatter:  xxxtc [ 14 nov 2012 23:49 ]
Titel:  neeed help !!!!

har for nu 1.5 uge siden sat mine planter i blomst det er en lsd og en bubelicius og det eneste der sker er de bliver højere og højere og nu er de så vokset op i lampen er helt fuckt de står i et hydro anlæg så kan ikke flytte den og mit telt er ikke højere der er kommet blomster knopper og man kan se kønnet men så er det som om de er gået i stå der og nu bliver toppen totalt svitset af lampen nogle forslag ?:&

Forfatter:  Bismann [ 15 nov 2012 05:26 ]
Titel:  Re: neeed help !!!!

Nedbinding, HST (Tag fat med to fingre, pres let sammen og bøj stammen, ikke så den knækker, men så den bøjer en 90 grader) eller nedklipning, til en halvering af planten.

Husk at fjern de afbrændte blade/skud, de er et godt bosted for mugsvampe.

Forfatter:  xxxtc [ 16 nov 2012 16:30 ]
Titel:  Re: neeed help !!!!

hej tak for svaret men mener du jeg simpelthen skal skære toppen af planterne ? til de har den passende højde ?

Forfatter:  .....? [ 16 nov 2012 16:36 ]
Titel:  Re: neeed help !!!!

Han mener;
"Nedbinding, HST (Tag fat med to fingre, pres let sammen og bøj stammen, ikke så den knækker, men så den bøjer en 90 grader)" og bind den fast i ny position, så den ikke længere bliver brændt af af lampen.

eller skær toppen af :)

Side 1 af 1 Alle tider er UTC + 1 time [DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/