Psychedelia.dk
https://psychedelia.dk/forum/

Hjælp ang. pot
https://psychedelia.dk/forum/viewtopic.php?f=1&t=7214
Side 1 af 1

Forfatter:  ~oym~ [ 12 feb 2004 18:24 ]
Titel:  Hjælp ang. pot

Jeg har noget pot liggende som ikke er ret potent når jeg ryger det kan det næsten ikke mærkes er der nogen der kan give mig nogen råd om hvad jeg ka gøre ved det for at det blir mere potent ? :)

på forhånd tak.

Forfatter:  smurf3000 [ 12 feb 2004 18:32 ]
Titel: 

hvis det ik virker når du ryger det, så er det ikke potent...

Forfatter:  ~oym~ [ 12 feb 2004 18:36 ]
Titel: 

det virker det er bare ikke ret kraftigt, måske det ville virke bedre hvis jeg lod posen med pot fylde op med butan gas og ligge i 24 timers tid ?

Forfatter:  Dr. Phibes [ 12 feb 2004 18:43 ]
Titel: 

THC'en i dit pot er sikkert blevet nedbrudt pga. lys, varme og ilt. Sørg for at opbevare stoffer mørkt, kold og så lufttæt som muligt.

Du kan lave et butanekstrakt, men det er ikke bare "at fylde posen med butan". Kig lidt i alkymistens hjørne eller på erowid, der er jeg sikker på at du nok skal finde noget.

Forfatter:  KaFFeGrums [ 12 feb 2004 20:56 ]
Titel: 

ryg det på bang eller bong... selvom det ikke er helt vildt sundt...

eller læg det i noget vodka i nogle uge... vodka'en bliver dog noget harsk at få ned, men jeg ved ikke om det bare er indbildning men jeg blev nu forholdsvis underlig af at drikke det....

eller lav det til pot kager.... en af de gange jeg har været mest skæv har været ved at spise pot kager... men det var oss ok pot... og meget af det ^^

Forfatter:  .steen. [ 13 feb 2004 13:33 ]
Titel: 

Kan det måske ikke osse være noget med, at hvis det ikke er tørt nok? Hvis det du har er ny-plukket? Eller har det ikke nogen betydning?

Forfatter:  Optimus Crime [ 13 feb 2004 18:17 ]
Titel: 

ny plukket pot har oss go virking.. det er bare ENORMT skadeligt for dine lunger. Så lad endelig være med det!

Sørg for kun at få alt det gode med når du ryger potten... ikke stilke og den slags. Og "blend" det med fingrende så det er et pulver til sidst. Og så ryg det.

Forfatter:  Lalalogmere [ 15 feb 2004 03:46 ]
Titel: 

Skyd-Sven skrev:
Sørg for kun at få alt det gode med når du ryger potten... ikke stilke og den slags. Og "blend" det med fingrende så det er et pulver til sidst. Og så ryg det.


Amen on that brother!!

Gør jeg også altid ;)

MoiN!
Jeg vil ryge videre.. hyg jer :D

Forfatter:  skambidt [ 16 feb 2004 03:04 ]
Titel: 

Lav dog chai på lortet!
Folk fortæller gang på gang, hvordan de har fået fremragdende effekt ud af dårligt materiale, ved at lave chai på det.

Der er masser af opskrifter og tips til/på pot chai. Brug søgemaskinen!

Side 1 af 1 Alle tider er UTC + 1 time [DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/