Psychedelia.dk
https://psychedelia.dk/forum/

Bedste kombination til LSA
https://psychedelia.dk/forum/viewtopic.php?f=1&t=40720
Side 1 af 1

Forfatter:  Sploox [ 14 maj 2012 11:02 ]
Titel:  Bedste kombination til LSA

Hey psy
Jeg har har hørt at HBWR frøene er bedst i kombination med et andet stof.
Derfor tænkte jeg på om nogle af jer herinde har prøvet dem tilstrækkeligt til at kunne sige hvilken
kombination der var jeres favorit? :)

Forfatter:  Buttkraken [ 14 maj 2012 11:08 ]
Titel:  Re: Bedste kombination til LSA

jeg har kun prøvet med et par joints og en bajer til. det var meget godt, stille og roligt. følte ikke at jeg fik den store virkning af joints men det gjorde bare at jeg chillede mere med trippet

Forfatter:  Sploox [ 14 maj 2012 11:13 ]
Titel:  Re: Bedste kombination til LSA

Det er også den kombination jeg har læst mest om, den virker også helt klart godt.
Men jeg tænkte mere på om der var et stof som i kombination med HBWR frøene, der kunne minde om LSD og Keta ? :)

Forfatter:  Buttkraken [ 14 maj 2012 11:36 ]
Titel:  Re: Bedste kombination til LSA

hbwr minder jo i sig selv allerede om lsd?

Forfatter:  Arthur Spooner [ 14 maj 2012 11:38 ]
Titel:  Re: Bedste kombination til LSA

Jeg synes det er lækkert med en fed og en bajer til LSA. Joints er rigtig gode til at nedsætte kvalmen og øllene fungerer fint til at nedsætte noget af det mave ubehag som man kan opleve pga. strykning indholdet i frøenes skalder. Om det sidste er ren indbildning eller tilfældighed skal jeg ikke kunne sige. Desuden synes jeg at et par bajer bidrager fint til den behagelige krops eufori som man oplever på LSA. Det samme gælder for tjalden.. Men jeg ville nok vente med at ryge til comedown, hvis det er første gang. Ellers så start i hvert fald stille og roligt ud.

:peace:

Forfatter:  Arthur Spooner [ 14 maj 2012 11:39 ]
Titel:  Re: Bedste kombination til LSA

What? Læste lige dit sidste indlæg. Leder du efter et stof som minder om LSD eller Keta (Jeg ser ikke sammenhængen) som er godt til at kombinere med LSA. Eller leder du efter et stof som i kombination med LSA kan give en rus som minder om enten LSD eller keta? :roll:

Forfatter:  Lonewolf [ 14 maj 2012 12:56 ]
Titel:  Re: Bedste kombination til LSA

Jeg havde en ret fed oplevelse med Lsa og Lattergas(N2o) jeg fik i hvert fald nogle periodiske vibrationer/rystelser som mindede en lille smule om comeup på dmt, det var ret facinerende.

Forfatter:  Sploox [ 15 maj 2012 22:52 ]
Titel:  Re: Bedste kombination til LSA

Arthur det jeg ville høre efter var, om der var nogen som der kendte en kombination til HBWR frøene som kunne minde om når du har taget LSD og så tager keta :) Man kunne jo selvfølgelig bare prøve LSA og keta, men jeg synes bare at have hørt at der skulle være noget andet der skulle virke bedre, lidt ligesom Lonewolf skriver med lattergas, det er bare det at jeg leder efter noget lidt mere langtids varende ;)

Forfatter:  IKUJUHUG [ 15 maj 2012 22:55 ]
Titel:  Re: Bedste kombination til LSA

MXE måske? Kan ikke lige se, hvad det ellers skulle være...

Side 1 af 1 Alle tider er UTC + 1 time [DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/