Psychedelia.dk
https://psychedelia.dk/forum/

,
https://psychedelia.dk/forum/viewtopic.php?f=1&t=10515
Side 1 af 1

Forfatter:  stqv [ 09 maj 2005 15:14 ]
Titel:  ,

,

Forfatter:  LarmerFyr [ 09 maj 2005 16:17 ]
Titel: 

Gå ind på google og søg på "drug test pass THC" så finder du en masse produkter som muligvis virker.
Ellers vil nogen anbefale dig at drikke meget vand og/eller citronsaft eller en masse andre ting - søg på siden, søgefunktionen er oppe i højre hjørne! :wink:

Mvh Jonas!

Forfatter:  Hurby [ 09 maj 2005 17:45 ]
Titel: 

Har ens læge engentligt ikke tavshedspligt?

Forfatter:  Optimus Crime [ 09 maj 2005 17:47 ]
Titel: 

Eller osse sku du maaske bare fortaelle dine foraeldre at du ryger hash?

Da klart den bedste loesning. Aerlighed frem for alt :) Over for ens foraeldre om visse ting that is

Forfatter:  LarmerFyr [ 09 maj 2005 17:50 ]
Titel: 

Hurby skrev:
Har ens læge engentligt ikke tavshedspligt?


Jo jeg tror man skal gå med til at ens forældre kan se testen (medmindre man er under en eller anden lavalder?), men det er jo også suspekt hvis man nægter.
Medmindre man altså har nogle ekseptionelle talegaver og kan snakke sig ud af det med henvisning til menneskerettigheder, basal frihed, flowerpower eller noget andet der holder :)

Mvh Jonas!

Forfatter:  Rapsej [ 10 maj 2005 16:35 ]
Titel:  Re: urin test...

stqv skrev:
Min mor har sagt at jeg skal til lægen og have taget urin test..
jeg syger bong hver dag... kan man godt´fuske så man ikke kan se den i testen???


Et ærligt spørgsmål kræver et ærligt svar.

Jeg går ud fra at du er 100% sikker på, at den urintest har med mistanke om et formodet stof-forbrug at gøre, så derfor svarer jeg derudfra.

Der går rigtig lang tid (flere uger) inden sporene af dit forbrug er væk, når det er et cannabisforbrug på daglig basis. Om du så kan snyde testen med diverse kits eller f/x farlige trix, skal jeg lade være usagt. Det har også en del at gøre med, under hvilke omstændigheder testen bliver aflagt (står lægen fx. og kigger på, mens der aflægges?).

Men omvendt sagt - hvis din mor hiver dig med til en test, og du i forvejen fyrer den fede hver evig eneste dag - så skulle du overveje om hun i grunden ikke alligevel har noget at have sin bekymring i. Det tror jeg måske hun har.

Jeg synes du skal være ærlig, og lægge alle kort på bordet, som Jugg foreslår. Det kan vise sig at det er den bedste beslutning, når alt kommer til alt. Og så har du også selv taget et initiativ.

P.S.: Hvor gammel er du?

Held og lykke med din "sag".

Mvt. Jesper.

Forfatter:  A.MUS [ 12 maj 2005 01:40 ]
Titel: 

lad være med at ryge i ca 2-3 uger, så kan det ikke ses i urinen. ellers en slat flydende sæbe eller salt i urinen, men er din læge en idiot så ser han denne løsning som positiv, fordi det bare slører resultatet, og det kan vist godt ses at den er fake...i øvrigt er jeg ikke 100% sikker på at det virker, men det er disse ting eller citronsaft jeg har hørt sku være bedst.. eller fortynd den med vand.


Men jow smid kortene på bordet eller hold en pause... er du under 18 bør du slet ikk ryge :lol:

Forfatter:  Optimus Crime [ 12 maj 2005 09:13 ]
Titel: 

At komme salt eller saebe i din urin hjaelper ikke... hvorfor fanden skulle det, det?

Ej heller vil 2-3 uger vaere nok til det ikke kan ses mere. Isaer ikke naar han har et dagligt forbrug/misbrug. Det hober sig op i kroppen.

Forfatter:  A.MUS [ 12 maj 2005 22:05 ]
Titel: 

Hash kan spores i urinen i lang tid fordi at der kan komme thc ud fra fedtceller i hjernen/kroppen...

Blev testet negativ i en urintest på et misbrugscenter efter 3 uger... Havde inden de 3 uger røget hver dag i ca. 6 år...

Forfatter:  Gæst [ 13 maj 2005 10:39 ]
Titel: 

efter 3 uger - de der fucking konsulenter siger squ da 6-10 uger - fuck dem

ha ha ha ha - så er jeg squ clean næste gang jeg skal pisse *lol*


fuck arden kommune

Side 1 af 1 Alle tider er UTC + 1 time [DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/