Psychedelia.dk

Velkommen til psychedelia.dk. Vi er Danmarks største community for fornuftig anvendelse af rusmidler og legalisering.
Dato og tid er 03 aug 2025 01:02

Alle tider er UTC + 1 time [DST ]




Skriv et svar
Brugernavn:
Emne:
Meddelelsesindhold:
Indtast dit indlæg her, det må ikke indeholde mere end 60000 tegn. 

Smilies
:hjerte: :D :) :( :o :shock: :roll: :eyes: :? :cheers: :rocking: 8) :lol: :gud: :x :P :oops: :cry: :evil: :nus: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :hm: :offtopic: :peace:
Vis flere smilies
Fontstørrelse:
Skriftfarve
Handling:
BBkode er slået TIL
[img] er slået TIL
[flash] er slået FRA
[url] er slået TIL
Smilies er slået TIL
Anvend ikke BBkode
Anvend ikke smilies
Behandel ikke URL'er automatisk
Spørgsmål
Hvad hedder Danmarks største fristad placeret i københavn ?:
For at hindre automatiserede tilmeldinger og indlæg, bedes du besvare spørgsmålet.
   

Emnegennemgang - for lidt virning på hash
Forfatter besked
  Titel:  Re: for lidt virning på hash  Svar med citat
Du behøver ikke ha' nogen virkning første gang, det havde jeg heller ikke selv de første mange gange.
Det kommer af sig selv, giv det tid!
Indlæg : 02 apr 2010 01:10
  Titel:  Re: for lidt virning på hash  Svar med citat
Kig i forumet efter en guide til en go joint.. Prøv med også kraftigere ryger og prøv at sug rigtigt.. Når du suger så sug noget røg og så sug ekstra luft ind så kan du ikke undgå at indhalere... Prøv evt med noget kraftigt skunk i stedet.. :)
Indlæg : 02 apr 2010 00:46
  Titel:  Re: for lidt virning på hash  Svar med citat
Der kan selvfølgelig være mange svar på hvorfor du reagere sådan som du gør, men jeg tror måske du prøver for meget. Sæt dig ned med en joint, og gør det rart for dig selv med div ting. (slik, drikkelse osv). Ryg jointen efter behov, og bare slap af og nyd beruselsen.

Det kan selvfølgelig også være at du har fået noget dårligt hash....

Der er ikke så meget andet for end at prøve igen, og tage det stille og roligt. Stop når du føler at det hele måske bliver for meget, og så ellers bare nyd oplevelsen. Alle de sekundære ting kommer (at nyde musik, omgivelse osv) når du slapper af og har det godt.

Go' ryger.
Indlæg : 02 apr 2010 00:28
  Titel:  for lidt virning på hash  Svar med citat
Hej folkens

jeg har et lille spørgsmål som jeg håber i kan hjælpe mig med at ive svar på. har kigget lidt rundt på siden, men har ikke rigtig kunne finde en tråd der har svaret fyldestgørende, så nu skriver jeg det her.

jeg er er en dreng på 17 der er begyndt at ryge hash indenfor den sidste måned. jeg har indtil videre røget et par gange, men virkningen har været meget skuffende. Det eneste jeg rigtig har mærket har været en svimmelhed og manglende evne til at formuler emig ordentligt.

en af de ting de rhar tiltrukket mig til hash er det at jeg har hørt at man lytter til musik på en anden måde, men jeg hr desværre ikke oplevet noget nævnelsesværdigt unde rmin rus.



håber i kan fortælle hvad der sker og hvordan jeg kan blive mere skæv. er jeg "resistent" over for hash eller er det et spørgsmål om trænning?

MVH
Indlæg : 02 apr 2010 00:06

Alle tider er UTC + 1 time [DST ]


Hop til:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Danish translation & support by Olympus DK Team